EDUKACYJNE
GRY MIEJSKIE

Rozwiązując zadania w przestrzeni miejskiej, dzieci zdobywają określone kompetencje, przyswajając sobie zagadnienia zawarte w podstawie programowej.

Historia i Legendy Wrocławia
Gra podczas której uczestnicy poznają historię miasta, stanowi doskonałe połączenie zabawy i nauki. Uczniowie rozwiązują zadania, które odkrywają przed nimi nieoczywiste oblicze Wrocławia. Uczą się posługiwania mapą, na której zaznaczone są skrytki, a w nich kolejne zadania do wykonania. Gracze dowiedzą się między innymi po co miastu waga miejska, kto uwięził krzyczącą głowę w ścianie katedry, znajdą odpowiedź na pytanie dlaczego niektóre aniołki są łyse, usłyszą legendę Szmacianej Babki, na której pogrzebie zgromadził się cały Wrocław
i odkryją co we Wrocławiu robił brat Napoleona Bonaparte.

Szlakiem miejskich fortyfikacji
Dawno temu Wrocław otoczony był murami. Każdy kto chciał wejść do miasta, musiał przejść przez bramę, pilnie strzeżoną przez miejskich strażników. Na noc bramy były zamykane przez kluczników. Po co miastu mury? W czasach kiedy przemarsze obcych wojsk, starcia między władcami oraz napady rabusiów były codziennością, mury chroniły przed atakiem, podpaleniem oraz ograbieniem mieszkańców. Podczas tej gry miejskiej uczestnicy wcielą się w role strażników miejskich. Sprawdzą stan murów miejskich, zmierzą jakie były grube. Dowiedzą się co to jest arsenał, basteja. Będą musieli znaleźć i przeliczyć kule armatnie. Odnajdą działo służące do obrony Wrocławia i dowiedzą się co działo się w bastionie Hioba. Podejmą również wyzwanie obrony Wrocławia przed najeźdźcami. Czy im się uda?

Tajemnice ulicy Szewskiej
Wiele ulic w centrum Wrocławia ma nazwy pochodzące od zawodów ludzi, którzy mieli tutaj swoje domy i warsztaty. Ulica Szewska nazywa się tak już od ponad 700 lat i jest jedną z najstarszych w mieście Podczas gry edukacyjnej „Tajemnice ulicy Szewskiej” będziemy liczyc i mierzyć, sprawdzać długości stóp i odległości. Zaprojektujemy siedmiomilowe buty oraz dowiemy się co wspólnego z butami ma kopyto.

Rzeki i mosty
Przez Wrocław płynie wiele różnych rzek. Rozdzielają się, łączą, wiją i meandrują. Po co miastu rzeka? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy spacerując wzdłuż Odry. Uczestnicy wykonując zadania dowiedzą się ile jest rzek i mostów we Wrocławiu, co to jest myto (będą musieli wykonać zadania, by opłacić myto i przejść do kolejnego etapu gry), śluza, jak działa elektrownia wodna i po co nam prąd, sprawdzą poziom Odry, znajdą Powodziankę i zastanowią się jak zabezpieczyć miasto przed powodzią. Skonstruują stateczki i sprawdzą, który najlepiej unosi się na wodzie. Gra może zakończyć się rejsem po Odrze (z dodatkową opłatą)

W poszukiwaniu smoka
Chyba każdy słyszał o Smoku Wawelskim. Czy wiecie, że i Wrocław ma swojego smoka? Uczestnicy gry, wcielając się w postacie rycerzy i dam dworu, opracują plan walki ze Smokiem Strachotą, ale najpierw, po śladach, będą musieli trafić do jego kryjówki.

cena: 22 zł/dziecko (przy m.in. 20 os.)

FORMULARZ WSTĘPNEJ REZERWACJI WYCIECZKI